Aequo розробляє концепцію діджиталізації торговельного фінансування

Aequo виступила радником DAI Global, виконавця Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні», щодо розроблення концепції загальнонаціональної цифрової інфраструктури для обігу електронних накладних і діджиталізації торговельного фінансування в Україні, з особливим акцентом на цифровій оптимізації факторингу. Запропоноване user-friendly безпаперове середовище може дати необхідний поштовх для автоматизації і розвитку торговельного фінансування в Україні, оскільки з’єднає практично всі фінансові установи, приватні та державні компанії через єдину спільну мережу. Таке спільне середовище для обміну електронними комерційними документами має підвищити доступність і привабливість торговельного фінансування для малого і середнього бізнесу (МСБ) в Україні.

Aequo працювала над цим проєктом спільно з Prism Global Partners, міжнародним консультантом в сфері торговельного фінансування зі штаб-квартирою в Лондоні, та у співпраці з Українським Альянсом Торговельного Фінансування та Факторингу (УАТФФ), робочою групою експертів з провідних українських банків, яка була сформована для опрацювання нових шляхів розвитку сектору торговельного фінансування в Україні.

Важливість торговельного фінансування не можна недооцінювати – воно є каталізатором міжнародної та внутрішньої торгівлі, який активізує потоки товарів і послуг, стимулюючи зростання економіки. Як торговельне фінансування не може існувати без торгівлі, так само і переведення торговельного фінансування на цифрові рейки неможливе без одночасного переведення відповідних комерційних документів в електронний формат. Досвід інших країн засвідчує, що цифрова трансформація торговельного фінансування, в першу чергу, має бути заснована на впровадженні стандартизованих електронних накладних (інвойсів). У зв'язку з цим, команда проєкту розробила концепцію і окреслила законодавчі зміни, які необхідні для широкомасштабного розгортання запропонованої ІТ-інфраструктури.

Роберт Бонд, керівник Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні», зауважив: «Показово, що Україна визначила цифрову трансформацію одним із пріоритетів власної економічної політики для максимальної реалізації потенціалу української економіки, з особливим фокусом на потребах МСБ. Ми підтримуємо Україну в її зусиллях, спрямованих на покращення доступу МСБ до торгового фінансування, і у зв’язку з цим пропонуємо дизайн надійного цифрового середовища для торгівлі та торговельного фінансування в Україні

Юлія Кирпа, партнер, керівниця практики банківського та фінансового права в юридичній фірмі Aequo, відзначила: «Діджиталізація – вже не розкіш, а обов’язкова умова для розвитку. Таким чином, розвиток сектора торгового фінансування в Україні навряд чи можливий без сприятливого цифрового середовища. Слід зазначити, що саме інтенсивний діалог між командою проєкту та опитаними стейкхолдерами допоміг запропонувати концепцію, яка враховує потреби як бізнесу, так і держави. Для повної реалізації потенційних переваг нових технологій необхідно, щоб фінансові установи, регулятори, бізнес і EDI-провайдери продовжили спільно працювати над впровадженням нових цифрових інструментів та поліпшенням ефективності процесів торгівлі і торгового фінансування.»

Марина Джулай, Менеджер проєкту з боку УАТФФ, підкреслила: «Наразі основним фокусом діяльності нашої робочої групи є просування переваг торговельного фінансування. Головні гравці цього сектору дуже зацікавлені у створенні сприятливої екосистеми фінансового сектору, заснованої на визнаних міжнародних стандартах, що і стало основним рушієм для розроблення концепції цифрової трансформації факторингу. Очікується, що створення національної IT-платформи для реєстрації відступлених інвойсів значно зменшить витрати і ризики, притаманні сектору торговельного фінансування, та прискорить його розвиток.»

Клієнт: USAID
Індустрія: Фінансові установи та фінтех
Практика: Банківське та фінансове право